O medicině a zdravotní pojišťovně proč ne

Ilustrační foto - v zubní ordinaci
Přátelé na facebooku jsou vzdělaní

a jsou po celém světě. Pokud máte to štěstí, že se s nimi znáte, víte víc informací a můžete je předat dál i pomocí Google což je vymoženost svobodného internetu.

Cituji ze statusu Euglena Janae Bradley (USA)
-
K tématu zdravotních pojišťoven.

Zajímavá diskuse s americkou kamarádkou - lékařkou, která řekla, že pokud si klienti (pacienti) myslí, že mají problém s pojišťovnami, měli by být v roli lékařů, kterým pojišťovny odmítají proplácet úkony pacientům. Já, jako pacient, jsem zvyklá, že s pojišťovnami svádím frustrující boje o proplácení péče, kterou pojišťovny slibují financovat, když si je předplatím a když dojde na lámání chleba, odmítají je hradit, ale netušila jsem, že lékaři svádějí stejný boj. 

Najednou chápu, proč špičkoví lékaři (s dobrou reputací) vůbec s pojišťovnami nespolupracují a nabízejí své služby jen za přímé platby (cash). Naprosto chápu cedule v lékařských ordinacích, které pacientům vysvětlují, že lékaři nejsou nevstřícní, když neakceptují zdravotní pojištění pacientů, ale že prostě nemají čas a energii bojovat neustále s pojišťovnami, aby dostali za práci zaplaceno. 

A zdravotní pojišťovací korporace stále navyšují profity a jsou vysmáté a neexistuje nic, co by je v jejich, musím to tak říct - vykořisťování - lékařů i pacientů, zastavilo.

Štítky

Životospráva a dlouhý život Psychiatrie a psychologie Civilizační nemoci Ostatní Humor v medicíně Prevence Medicina Spánek a jeho poruchy Novinky a zajímavosti Pozitivní myšlení Stáří Psychosomatická medicina moderní medicina Diferenciální diagnostika Vtipné a pozitivní Americké zdravotnictví Demence Infekční nemoci Léčivé rostliny Patologie Racionální výživa Sociální sítě Úvod Alzheimerova choroba Dětské lékařství Historie Interna a kardiologie MIKROBIOLOGIE Metabolický syndrom Osobnostní patologie Oční (ophthalmologie) Zdraví Ze života lékařů Bolest Bylinky Gastroenterologie Lymeská Borelióza Meteorosenzitivita Nemoci prostaty Nemocný vypráví Osobnost lékaře Prostata Ateroskleróza Bylinky a spánek Cestovní medicina Dehydratace Deprese Glaukom Hypertensní choroba Imunita Laboratorní diagnostika Ledviny MUDr. Jan Hnízdil Neurologie ORL Prof. Koukolík Prof. MUDr. Pavel Pafko Rakovina prostaty (caP) Urologie Virosa Zdravotní pojištění emoce Afty Alternativní medicina Anatomie Bršlice kozí noha Aegopodium podagraria L. Chřipka Crux medicorum Deprivanti a deprivantství Diabetes mellitus Dna Dětská obezita Empatie Febrilní křeče Hepatologie Hyperpyrexie Kráťa Mikroorganismy Mozek Mozek a drogy Nefrologie Neuroanatomie a neurofysiologie bolesti Placebo efekt Psychoaktivní látky Sanitka Steatóza jater Stomatologie Ze života sestřiček Zácpa Obstipatio Závislost strach stres úzkost Afektivní neurověda Afrodisiaka Alergie Americké školství Amerika Antioxydanty Biochemie Bioklimatologie Blogy Bolesti nohou Chirurgie Cholera Cholesterol Citový mozek Dengue Divizna velkokvětá Domácí lékárna EKG Elizabeth Blackwell Emergency Epidemiologie Erythema migrans Etnika Flejberk Freud Frustrace Fysiologie Fytoterapie GDX Access Gaudeamus igitur Google Hemagel Horečka Humor Hyperkinetická porucha Hyperplasie prostaty Hypertenze Infekční koutky Instinkty Ischemická choroba Janae Bradley Kašel Klysma neboli klystýr Léky nové generace Lékárny M.Parkinsoni MUDr. Plzák Marek Slabý Max Kašparů Meduňka Mikrobiom Minerály Motivace Munchhausenův syndrom Nemoc z líbání Nemoci dospívání Nemoci štítné žlázy Nobelovy ceny Objevy Oldřich Vinař Ostropestřec mariánský Očkování Paliativní medicina Porodnictví a gynekologie Porucha metabolismu Počítače a diagnostika Preexisting condition Premenstruační syndrom Propedeutika Proteiny Psychopatie Přetížení organizmu Radost Rychlá pomoc Sanitka Mercedes veteran Serenoa repens Speciální pedagogika Sport Sportovní lékařství Steak TOPLekar.cz Tonometry Toxiny Transplantace Třezalka USA Verše Vilcacora Vitaminy Vlídné slovo Zvěřina cervicocraniální syndrom prof. Matějček psychoanalýza pudy Školní zdravotní služba Židovský

Vybraný příspěvek

Včasná opatření při horečce u dětí. Jak měřit teplotu. Hyperpyrexie. Febrilní křeče. Rychlá pomoc.

Dítě s horečkou nesmí být bez dozoru Pediatrie Horečka u dětí Včasné řešení situace u dětí v horečce Rady maminkám Pokud pozorujeme ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...