Alkoholismus je nemoc poškozuje integritu osobnosti

Pořádně zapařit a bez návyku pouze kvartálně

Amy Winehouse se upila k smrti hledala klid v alkoholu
Zahráváme si
...lidský organismus překonává únavu pomocí berliček. Stimulace, dopingu. Cokoliv co změní nebo tlumí či excituje náladu nebo vůbec nějak mění...
A frustrovanému člověku je ostatně jedno jak mu bude, hlavně, že ošidí únavu, starosti, problémy nebo depku, stres a pod.
Závislost.
Alkoholismus je nemoc. Těžce poškozuje integritu osobnosti. Alkoholikova touha po alkoholu může být stejně silná, jako žízeň nebo hlad. Alkoholik musí pít, navzdory tomu, že ohrožuje sebe, vlastní rodinu i společnost. Podle statistiky z března 2010, sestavené MUDr. Csémyim, je v ČR zhruba 550 000 občanů (oprávněných voličů) závislých na alkoholu. Konflikt se společností tedy nemá ten, kdo pije, ale ten, kdo pít odmítá. Alkoholik, na rozdíl od abstinenta, snadno najde společenský vzor.

V počátcích pití vyvolává alkohol stav spokojeného a sdílného rozpoložení mysli. Projevuje se to veselým výrazem v obličeji, svítivýma očima, živou mimikou, výřečností, bonmoty a vtipy, které však připadají vtipné především alkoholikovi samotnému. Je rozpustilý, bezstarostný, žoviální, dostavuje se u něj zvýšený pocit sebevědomí, dojem, že snadno překoná všechny životní těžkosti a krize. Právě tento stav je nejsilnějším popudem, proč sahá po alkoholu. Považuje ho za společníka ve štěstí a útěchu v neštěstí.

V další fázi se alkoholik stává nekritickým, netaktním, začíná křičet, zpívat, nedbá na své okolí. Jeho jednání je impulzivní, nedomýšlí důsledky svých činů, nepřiměřeně riskuje.Je arogantní, mstivý a lstivý. Obklopuje se snadno manipulovatelnými slabochy, se sklony k alkoholizmu, vzhlížejícími k dominantnímu alkoholikovi. Ztrácí schopnost naslouchat druhým, neumí kontrolovat svoje chování, emoce, jeho obličej rudne, pohyby jsou neuspořádané, při chůzi vrávorá, vidí dvojitě.

V konečné fázi obličej bledne, mimika je vyhaslá, tupá, pohyb těžkopádný. K dosažení opilosti potřebuje větší dávku. Opíjí se „do němoty“. Pije při nevhodné příležitosti. Pije několik dní v kuse. Pije od rána. Časté jsou přidružené závislosti na jiné psychoaktivní látky, především nikotin.

Ve velkém finále přichází debakl: Bez alkoholu to nejde. S alkoholem také ne. Kruh se uzavírá. Tady už pomůže jen psychiatr v protialkoholní léčebně nebo ambulantní středisko pro alkoholizmus a toxikomanii.
Co se děje mezi lidmi postavenými do čela země české?

MUDr Jan Hnízdil se ptá co tomu říká prim. Nešpor na blogu aktualne.cz

Štítky a MENU

Afektivní neurověda Afrodisiaka Afty Alergie Alternativní medicina Alzheimerova choroba Americké školství Americké zdravotnictví Amerika Anatomie Antioxydanty Ateroskleróza Biochemie Bioklimatologie Blogy Bolest Bolesti nohou Bršlice kozí noha Aegopodium podagraria L. Bylinky Bylinky a spánek cervicocraniální syndrom Cestovní medicina Citový mozek Civilizační nemoci Crux medicorum Dehydratace Demence Dengue Deprese Deprivanti a deprivantství Dětská obezita Dětské lékařství Diabetes mellitus Diferenciální diagnostika Divizna velkokvětá Dna Domácí lékárna EKG Elizabeth Blackwell Emergency emoce Empatie Epidemiologie Erythema migrans Etnika Febrilní křeče Flejberk Freud Frustrace Fysiologie Fytoterapie Gastroenterologie Gaudeamus igitur GDX Access Glaukom Google Hemagel Hepatologie Historie Horečka Humor Humor v medicíně Hyperkinetická porucha Hyperplasie prostaty Hyperpyrexie Hypertensní choroba Hypertenze Chirurgie Cholera Cholesterol Chřipka Imunita Infekční koutky Infekční nemoci Instinkty Interna a kardiologie Ischemická choroba Janae Bradley Kašel Klysma neboli klystýr Kráťa Laboratorní diagnostika Léčivé rostliny Ledviny Lékárny Léky nové generace Lymeská Borelióza M.Parkinsoni Marek Slabý Max Kašparů Medicina Meduňka Metabolický syndrom Meteorosenzitivita MIKROBIOLOGIE Mikrobiom Mikroorganismy Minerály moderní medicina Motivace Mozek Mozek a drogy MUDr. Jan Hnízdil MUDr. Plzák Munchhausenův syndrom Nefrologie Nemoc z líbání Nemoci dospívání Nemoci prostaty Nemoci štítné žlázy Nemocný vypráví Neuroanatomie a neurofysiologie bolesti Neurologie Nobelovy ceny Novinky a zajímavosti Objevy Očkování Oční (ophthalmologie) Oldřich Vinař ORL Osobnost lékaře Osobnostní patologie Ostatní Ostropestřec mariánský Paliativní medicina Patologie Placebo efekt Počítače a diagnostika Porodnictví a gynekologie Porucha metabolismu Pozitivní myšlení Preexisting condition Premenstruační syndrom Prevence Prof. Koukolík prof. Matějček Prof. MUDr. Pavel Pafko Propedeutika Prostata Proteiny Přetížení organizmu Psychiatrie a psychologie Psychoaktivní látky psychoanalýza Psychopatie Psychosomatická medicina pudy Racionální výživa Radost Rakovina prostaty (caP) Relax Rychlá pomoc Sanitka Sanitka Mercedes veteran Serenoa repens Sociální sítě Spánek a jeho poruchy Speciální pedagogika Sport Sportovní lékařství Stáří Steak Steatóza jater Stomatologie strach stres Školní zdravotní služba Tonometry TOPLekar.cz Toxiny Transplantace Třezalka Urologie USA Úvod úzkost Verše Vilcacora Virosa Vitaminy Vlídné slovo Vtipné a pozitivní Zácpa Obstipatio Závislost Zdraví Zdravotní pojištění Ze života lékařů Ze života sestřiček Zvěřina Židovský Životospráva a dlouhý život

Vybraný příspěvek

Včasná opatření při horečce u dětí. Jak měřit teplotu. Hyperpyrexie. Febrilní křeče. Rychlá pomoc.

Dítě s horečkou nesmí být bez dozoru Pediatrie Horečka u dětí Včasné řešení situace u dětí v horečce Rady maminkám Pokud pozorujeme ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...